To historia o tym, że można zostać bez faceta, pracy, perspektyw, pieniędzy, za to z dzieckiem. To historia o tym, że potem można nie zrobić kariery, nie realizować pasji, ani nie spotkać mężczyzny swojego życia. To historia o tym, że powyższe nie dadz± ani frustracji, ani zadowolenia życiowego. To historia o tym, że można żyć wbrew schematom, które narzuca samotnej kobiecie kultura popularna. Czyli zwyczajnie.
Blog > Komentarze do wpisu
Literacka Z±bkowska, cz. 1

Mam wreszcie weekend dla siebie. A tymczasem w ramach Otwartej Z±bkowskiej odbywały się literackie spotkania. Aż żal opu¶cić co¶ takiego. Walczyłam z moj± aktualn± faz± "zamykania się w jaskini".

Poszłam na kompromis. Pospacerowałam trochę po Otwartej Z±bkowskiej - tym razem stoiska z rękodziełem i ksi±żkami. Potem poszłam na literacki spacer miejski - tematem przewodnim była Praga Północ w utworach literackich. Przeszli¶my się ulicami, a w wybranych miejscach były czytane praskie fragmenty z powie¶ci Łysiaka, Hłaski, Masłowskiej, Wiecha. Mam kilka tropów do wypożyczenia :)

Można było jeszcze i¶ć na czytanie wierszy i Slam Poetycki. Normalnie, uznałabym to za ¶wietny plan. Jednak, jak pisałam, aktualnie ¶rednio czuję się w otoczeniu ludzi. Chcę być sama. Spacer to co innego - ruch fizyczny mi nie zaszkodzi.

Wróciłam do domu zajęłam kanapę :)

sobota, 15 lipca 2017, bezcielesna