To historia o tym, że można zostać bez faceta, pracy, perspektyw, pieniędzy, za to z dzieckiem. To historia o tym, że potem można nie zrobić kariery, nie realizować pasji, ani nie spotkać mężczyzny swojego życia. To historia o tym, że powyższe nie dadzą ani frustracji, ani zadowolenia życiowego. To historia o tym, że można żyć wbrew schematom, które narzuca samotnej kobiecie kultura popularna. Czyli zwyczajnie.
Blog > Komentarze do wpisu
Literacko

Zrobiłam w tym tygodniu spory krok. Choć jakiś czas temu zarzekałam się, że nigdy nie wezmę długopisu do ręki, nigdy nic nie napiszę, zasypię popiołem, zakopię w kupie gnoju, by nikt sobie nie przypomniał. Niestety, to jakaś nerwica natręctw, bo i tak wraca. Człowiek chce pisać, choć nie jest to idealne, nie jest takie jak piszą inni. I znowu to robi.

Tym razem poszłam dalej i - jak tu nawet chyba wspominałam - wiosną założyłam bloga i FP na facebooku. I tak sobie cicho trzymałam te dwa miejsca. A to zdjęcie wybrałam, a to opis, a to coś wrzuciłam. Specjalnie, by miejsce jakoś już wyglądało, gdy zdecyduję się zaprosić do niego ludzi. A potem wybierałam odpowiedni moment - dzień, godzinę. Miesiąc to zajęło, bo zawsze dwa dni później łąka była bardziej zielona.

I wreszcie zaprosiłam moich wszystkich znajomych na FP, a kto chce to sobie stamtąd wchodzi na bloga literackiego (nie tego). Polubiło więcej osób niż się spodziewałam. Jestem wdzięczna tym, którzy lajkują wpisy z linkami do treści literackich, bo wtedy idzie to dalej. Już nawet dwie zupełnie nowe osoby zobaczyłam.

Oczywiście, następnego dnia zaczęłam żałować, bo jak się samemu patrzy w czterech ścianach na własną twórczość, to wydaje się głęboka. A jak się zaczyna patrzeć oczyma innych, to wstyd ogarnia. Są twórcy którzy się tym nie przejmują jakoś. Albo przejmują. Pisałam tu kiedyś, że byłam na spotkaniu autorskim pewnej autorki kryminałów i ona wyznała, że ciągle żyje w strachu, że ktoś jej powie, że to co pisze, jest beznadziejne i nie ma prawa mienić się pisarką.

Są i trudności. Nie rozgryzłam jeszcze, jak zapraszać na FP osoby, których w znajomych nie mam. Jak zapraszać do plubienia FP osobę, która polubiła post - dostaję od facebooka info, że powinnam to zrobić, ale nie wiem w co klikać. Bo w co nie kliknę, to mam info, za ile $ mogę sobie popromować FP. Muszę dopytać znajomych, którzy takie strony sami prowadzą.

Na razie mam zapas tekstów do wrzucenia - tych, które kiedyś się ukazały i z założenia nie zamierzam już w nie ingerować i inną część takich, które mogę jeszcze wycyzelować, podredagować.

Na FB można mnie znaleźć pod "Ballada o zakręcie życiowym, który zamienił się w rondo".

czwartek, 14 czerwca 2018, bezcielesna

Polecane wpisy

Komentarze
2018/06/14 21:49:06
Do polubienia fanpage'a możesz zaprosić Swoich znajomych z prywatnego (imiennego) profilu. Po zalogowaniu na fanpage po prawej stronie (pod "Dodaj przycisk") wyświetlają się osoby, które możesz zaprosić - klikasz "Zaproś". Chyba nie można zaprosić osób, które nie są Twoimi znajomymi - ja też nie umiem :(
-
2018/06/14 22:02:19
Dziękuję za odzew :)
Czasami zalajkuje gdzieś jakiś wpis i dostaję od tego fp zaproszenie do polubienia. I teraz Facebook też mi proponuje wysyłanie takiego zaproszenia do konkretnej osoby, ale to chyba płatne.
-
2018/06/15 07:08:37
Polubiłam własnie Twoją stronę literacką na FB, będę się wczytyczać :) Serdecznie pozdrawiam
-
2018/06/15 10:40:55
Miło cię zobaczyć. Dziękuję za wejście :)
-
2018/06/15 16:09:29
Super, zaraz lajkne w ciemno:). Zaprosisz możesz każdego, kto polubi cis na Twoim fanpage, jest to bezpłatne. Promowania za kasę nie polecam, bo wtedy zasięgi organiczne, bezpłatne, spadna bardzo. Chyba że chcesz w kółko ustawiać płatne reklamy, wtedy to się oplaca.
-
2018/06/15 18:55:16
A co z nami niefejsbukowymi? :(
-
2018/06/16 01:11:34
Sam FB jest tylko do podrzucania linka. Link do bloga wrzucę tutaj jutro.
-
2018/06/16 07:27:47
czytam, lubię, wspieram,
wiem, że wiersze to też niezła Twoja specjalność
poproszę :-)
Mam jednak nadzieję, że nie zaniedbasz tego bloga, plizzz :-)
-
2018/06/16 11:57:05
Dla niefejsbukwych :)

balladaozakrecie.blogspot.com

Nadal nie rozgryzłam jak zapraszać nieznajome osoby na bloga, ale kiedyś ktoś mi jakoś to pokaże :)
Dziękuję wam za miłe komentarze i wejścia :)
-
2018/06/17 22:12:52
Możesz zaprosić tylko do polubienia fanpage i tylko osoby, które polubił post. Te, które napisały komentarz, ale nie polubiła już nie. Aby zaprosić obcych, klikasz na ten tekst kto polubił tekst, na dole posta. Wyświetla się lista osób, które zareagowały i z boku masz opcję zaproś :)
-
2018/06/18 20:42:06
selena0705, dziękuję za pomysł :)