To historia o tym, że można zostać bez faceta, pracy, perspektyw, pieniędzy, za to z dzieckiem. To historia o tym, że potem można nie zrobić kariery, nie realizować pasji, ani nie spotkać mężczyzny swojego życia. To historia o tym, że powyższe nie dadz± ani frustracji, ani zadowolenia życiowego. To historia o tym, że można żyć wbrew schematom, które narzuca samotnej kobiecie kultura popularna. Czyli zwyczajnie.
Blog > Komentarze do wpisu
Weekend zimowo-piecowy

W sobotę, chwytaj±c ostatnie podrygi ¶niegu, wyszłam z dzieckiem na sanki. Długo jednak nie pobawiły¶my się. Górka była trochę oblodzona, ja obawiałam się wdrapać na sam± górę, bo moje buty się ¶lizgały. A dziecko koniecznie chciało, bym tam razem z ni± była.

 

- Zim± jeste¶ powolna. – skomentowało moje dziecko. – Latem jeste¶ taka szybka, a zim± powolna.

Odnoszę wrażenie, że chyba wolałaby odwrotnie. I to prawda, zim± jak wyjdę z domu, zsunę się z kanapy, to można strzelać na wiwat. Latem mam plany na całe dwa dni weekendu. A może ja po prostu się starzeję i mało, co już mnie ekscytuje. Jak taki stary kot, który ¶pi dwadzie¶cia godzin na dobę ;) Choć wolę wierzyć, że zim± jestem jak drzewo, które spuszcza soki i zamiera, by wiosn± ponownie zakwitn±ć.

W niedzielny wieczór wymknęłam się na finisaż wystawy. Miałam swoje własne motywy, bo oprócz tego, że obrazy były przepiękne – hasłem przewodnim był dĽwięk i zapach – to w ramach wydarzenia można było przeczytać swój wiersz inspirowany którym¶ z obrazów. Poprosiłam o przesłanie mi pdf z nimi. Napisałam wiersz. Wychodzić z domu mi się już za bardzo nie chciało, ale wykopałam się za drzwi. Siedz±c w czterech ¶cianach i pisz±c do szuflady daleko nie zajdę. Trzeba i¶ć na podobne wydarzenia, czytać swoj± twórczo¶ć, pokazywać się ludziom. Emily Dickinson była tylko jedna. Emanuel Kant także. Dopiero na miejscu zorientowałam się, że czytanie odbędzie się w formie Konkursu Jednego Wiersza. Trudno :) Wyszłam, przeczytałam, przeżyłam. Nagrody żadnej nie wygrałam, ale trzeba próbować dalej :)

 

wtorek, 15 stycznia 2019, bezcielesna
Komentarze
2019/01/16 20:30:34
Gratuluję odwagi i przelamywania własnych słabo¶ci
-
2019/01/16 22:59:41
selena0705, dziękuję :)