To historia o tym, że można zostać bez faceta, pracy, perspektyw, pieniędzy, za to z dzieckiem. To historia o tym, że potem można nie zrobić kariery, nie realizować pasji, ani nie spotkać mężczyzny swojego życia. To historia o tym, że powyższe nie dadzą ani frustracji, ani zadowolenia życiowego. To historia o tym, że można żyć wbrew schematom, które narzuca samotnej kobiecie kultura popularna. Czyli zwyczajnie.

Wpisy z tagiem: świnka morska

wtorek, 06 września 2016
Edek

By nie zakładać co chwila wątków, piszę zbiorczo, co się działo z Edkiem przez ostatni tydzień. A działo się.

W tamten poniedziałek pojechałam z nim na kontrolę. Okazało się, że mimo dokarmiania, tego że zaczął coś podjadać, schudł. Tym razem pani weterynarz postanowiła spróbować podciąć mu zęby. Niezwykle rzadko udaje się to bez uśpienia zwierzaka, a on był zbyt słaby na narkozę. Wyglądało to tak, że ja go trzymałam, druga pani doktor rozwierała mu metalowym czymś buzię i drugim przyciskała język, chroniąc przed ucięciem. A druga pani doktor przycinała mu zęby i piłowała je. Chodziło o te umiejscowione najdalej, przy przełyku. Edek okazał się rzadkim przypadkiem, kiedy udało się to na "żywej śwince". Potem jeszcze dostał znaną serię zastrzyków - kroplówka, antybiotyk, znieczulenie.

Efekt był taki, że przez najbliższe dwa dni Edek nie dawał znaku życia. Dał się zanieść do klatki, zamarł i tak pozostał. Bałam się, że już zdechł. Wsuwałam rękę do klatki i dotykałam palcem, by sprawdzić, czy żyje. Do tego przez najbliższe trzy dni seria zastrzyków. Dlatego w tamtą środę popłakałam się nad nim, bo miałam wrażenie, że on tego nie przeżyje. 

W czwartek ożywił się, zaczął zachowywać bardziej normalnie, na wizycie kontrolnej okazało się, że od kroplówki przybrał na wadze. Chciałam by zrobiono mu badanie krwi, ale weterynarz uznała, że na razie to zbyt stresujące dla niego. Miała kiedyś przypadek świnki morskiej, która w czasie pobrania krwi zdechła ze strachu. Miał od czwartku do poniedziałku nabrać sił.

Nabieranie sił polegało na tym, że zaczął jeść - suche bułki, ziarna, siano, kolby z ziarnami. Suche rzeczy - super, bo ściera zęby i to znaczy, że te przycięte go nie bolą. Nie chce tknąć warzyw i owoców. Jest energiczny, chodzi po pokoju, próbuje się dostać do Tusi. Zważony okazał się... jeszcze chudszy niż w czasie pierwszej wizyty dwa tygodnie temu. Nadal traci na wadze. Teraz już wiem, że potrzeba fachowca by pobrać śwince krew. Znowu potrzebne były trzy osoby. Ja go trzymałam. Pani doktor ogoliła mu łapkę, przewiązała gumką, wprowadziła i igiełkę mikroskopijną kropelkę, po mikroskopijnej kropelce zbierała do probówki, którą trzymała druga weterynarz. Edek był zatrważająco cierpliwy. Tylko pod koniec trochę się wyrywał.

Po tych wszystkich wizytach i badaniach strasznie szkoda mi mojego zwierzaka. Został wymęczony. Nie ogarniam jak można pracować przy eksperymentach dla zwierząt, bo z tym mi się to kojarzyło. Przecież czuć, że ono to przeżywa. Nie wie, nie rozumie sensu tego wszystkiego.

Dziś były wyniki. Są wzorcowe. Morfologia, nerki, wątroba zdrowe. Nie ma się do czego przyczepić. Może to kwestia psychiki - zablokował się i dokarmianie mieszanką pomoże. Może z jakiegoś powodu połączył uraz z warzywami. Mogę jeszcze zrobić mu usg brzucha, ale to w innej klinice. Raczej nie. To może być też nowotwór, albo białaczka, ale na to jest za młody.

Na razie będę dokarmiać strzykawką. Może wreszcie ruszy.

19:42, bezcielesna
Link Komentarze (1) »
Tagi